Get Adobe Flash player

Upozornenie!

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

 

Vážení občania,

venujte prosím pozornosť nasledovným upozorneniam, týkajúcim sa ochorenia COVID-19. Opätovne vás dôrazne upozorňujeme na nutnosť dodržiavať prijaté opatrenia na zamedzenie šírenia nákazy .

Je prikázané všade mimo svojich domovov nosiť ochranné rúška, ktoré zakrývajú nos a ústa. Kto si ich nedokáže zabezpečiť, môže požiadať o poskytnutie obecný úrad.

Na verejných priestranstvách, v obchodoch, ale aj v radoch vonku musia byť medzi ľuďmi povinné rozostupy 2 metre. Platí to aj v prípade, ak do obce príde predajca tovaru.

Treba dodržiavať otváracie hodiny pre seniorov nad 65 rokov denne od 9. do 12. hodiny. Ak má byť toto opatrenie účinné, musia ho rešpektovať všetci, teda aj seniori. Je faktom, že v súvislosti s týmto opatrením sa niekedy spomaľuje nakupovanie, je potrebné dlhšie čakať. Preto buďme tolerantní a trpezliví. Obzvlášť v tejto dobe je odsúdeniahodné, ak sa správame nevhodne, neslušne či dokonca agresívne. Svedčí to o nízkom charaktere človeka a prispieva k zhoršovaniu napätej situácie. Majme tiež uznanie k personálu obchodných, poštových a iných služieb. Ich práca je únavná, namáhavá a v súčasnosti aj riziková.  

Znova upozorňujeme rodičov detí a mládeže na to, aby zabezpečili dohľad nad svojimi potomkami. Blíži sa víkend, jarné počasie, no v parkoch, na ihriskách ani na uliciach by sa nemali stretávať skupinky detí a mladých ľudí a už vôbec nie bez ochranných rúšok. Je známe, že mnohí pozitívne testovaní nemajú žiadne príznaky, no sú prenášačmi ochorenia. Môžu ho rozšíriť aj medzi najzraniteľnejšie vrstvy obyvateľov – našich seniorov. Majme na pamäti, že chvíle detskej bezstarostnej hry s kamarátmi môžu mať tragické následky.

Vážení občania, jedine disciplinovaným a zodpovedným správaním môžeme prispieť k vyriešeniu súčasnej neľahkej situácie.

V prípade potrieb v súvislosti so zabezpečením donášky potravín, hygienických potrieb či liekov seniorom, kontaktujte pracovníčky obecného úradu v doobedňajších hodinách na tel. č. 034 662 01 41

 

 

 

Iba registrovaní majú povolenie pridávať komentáre