Get Adobe Flash player
Začínajú majstrovské futbalové zápasy: "A" mužstvo nedeľa 9.8. o 17.00 Petrova Ves - Hradište.

POZOR! Nespaľujme všetko, trieďme!

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

 

Vážení občania,

aj keď sa  pomaly končí vykurovacie obdobie, ešte nejaký čas sa v našich príbytkoch bude musieť prikurovať.  Keďže  je veľa domácností, ktoré na kúrenie využívajú pevné palivá, upozorňujeme  na to, že nie všetko, čo je horľavé, môže skončiť v spaľovacom zariadení. Spaľovanie všetkého, ľudovo povedané „čo dom dá“, vytvára rôzne toxické látky a plyny, ktoré sa následne dostávajú do ovzdušia a ničia zdravie nás všetkých. Väčšinu takýchto odpadov pritom dokážeme vyseparovať. Šetríme tak nielen životné prostredie, ale aj naše financie. Zvyšovaním množstva triedeného odpadu znižujeme pre našu obec poplatok za ostatný odpad, ktorý sa vyváža na skládky.   

Obzvlášť v tomto období, keď sa snažíme ubrániť pandémii nákazy, by sme sa mali zamyslieť nad tým, že na jednej strane robíme veľa pre to, aby sme si zdravie ochránili, a na druhej si ho vlastnou nedbanlivosťou ničíme.  

Vážení občania,  tiež  opakovane upozorňujeme na zákaz spaľovania biologického odpadu zo záhrad. Takýmto spaľovaním nelikvidujete iba odpad zo záhrad, ale tiež ničíte ovzdušie a tiež  ničíte i dobré susedské vzťahy. Staňme sa zodpovednými a konajme ohľaduplne.

 

                                                                                                                                                                Obecný úrad Petrova Ves

 

 

Iba registrovaní majú povolenie pridávať komentáre