Get Adobe Flash player

XIX. Ročník Záhoráckej Veterán Ralye

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 
Obecné zastupiteľstvo v Petrovej Vsi v spolupráci s Klubom historických vozidiel v Holíči pripravili pre našich obyvateľov, ale i návštevníkov hodov už XIX. ročník ZVR so Svätodušným jarmokom. Na tomto ročníku sme privítali viacerých významných hostí - p. Dušana Čaploviča - podpredsedu vlády SR, poslanca NR SR p. Antona Bobríka, prednostu Obvodného úradu v Senici p. Jaroslava Rihu. Priatelia veteránisti nesklamali a priviezli mnohé krásne automobily a motorky. Obdivovaný bol najmä

elektrický koč DORA, jednokolesový motocykel a parný motocykel od p. Antonína Pavelku z Napajadel. V tomto roku bolo pripravených viacero sprievodných akcií. Návštevníkov jarmoku už od 9. hod. príjemným vystúpením potešila skupina zo Základnej umeleckej školy v Gbeloch pod vedením p. učiteľa Igora Kubinu. Svojimi rytmickými piesňami vytvárali príjemnú atmosféru.

Medzi jarmočníkmi mal svoje miesto i známy karikaturista p. Václav Šípoš. U jeho umeleckého stojanu bolo vždy plno. Kreslil deti, mládež, ale i dospelých. Nie každý mal odvahu pozrieť si svoju skreslenú podobu, no i tak sa jeho ruky nezastavili. Maľoval až do skončenia jarmoku.

No i priaznivci vážneho umenia neobišli naprázdno. V zasadačke obecného úradu bola inštalovaná výstava diel grafika a maliara Mariána Komáčka. Jeho diela sú plné napätia nepokoja, vzrušenia, ale aj harmónie a súladu. Výstava pokračovala i v nedeľu a zápisy v knihe návštev vyjadrujú vďaku za príjemné umelecké zážitky a dojmy. Žiaci ZUŠ v Gbeloch pobočka tanečný odbor Petrova Ves svojou tanečnou kreáciou roztancovali žilky všetkých prítomných. Skupinu historického šermu CORVUS ARMA - HAVRANI z Bratislavy obdivovali najmä deti a mládež. V historických kostýmoch, s kordami a šabľami za pásom a výstrelmi pútali ich pozornosť.

Divadielko POD pripravilo pre deti Čertovskú rozprávku o nepoctivej krčmárke, poľovníkovi a kupcovi.

Bodku za vydarenou sobotou urobila hodová zábava so skupinou RELAX.

V nedeľu po slávnostnej svätej omši pokračovala výstava p. Mariána Komáčka a popoludní sa na štadióne ŠK Petrova Ves odohral majstrovský zápas medzi domácim mužstvom a susednýmí Gbelami, ktoré povzbudzoval aj pán minister pôdohospodárstva Miroslav Jureňa. Stretnutie sa skončilo remízou 0:0

Fotografie nájdete v galérii.

 

Iba registrovaní majú povolenie pridávať komentáre