Get Adobe Flash player

Májové hody sú za nami...

Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Májové hody - "sauátové" na počesť Ducha Svätého by mohli zasa dostať prívlastok "upršané". Veru, počasie dalo hodovníkom zasa zabrať, ako domácim, tak i cezpoľným. Pozrieť si jarmok i Záhorácku veterán rallye znamenalo zobrať si dáždnik a nepremokavú bundu a obrniť sa trpezlivosťou. Potešujúce bolo, že ak sa obloha zrána mračila a škaredila, tak už predpoludním ukázala svoju vľúdnu tvár a slnko vykuklo spoza mrakov. Prečoby nie, keď nálada bola výborná... pri hasičskej zbrojnici Igor Kubina svojím hudobným prejavom ladil úsmev na tvári a v kultúrnom dome čakali dychová hudba Májovanka a netradičná folklórna skupina Poleno nielen svojich priaznivcov, ale aj zvedavcov, čo to Poleno len je. 

V priestoroch základnej školy bola pripravená výstava Petrova Ves v obrazoch a fotografiách a Petrova Ves očami detí, na ktorej sme mohli vidieť krásne fotografické zábery našej dedinky a maliarske výtvory žiakov miestnej školy.

Výstavu otvorila delegácia starostov a primátorov z okolitých obcí pod taktovkou nášho pána starostu. Mohli sme vidieť diela J. Brehového, Viery Gabrielovej, fotografie z minulých rokov a storočí, detské práce na tému - Park s májom, Kostol, Materská škola, Zákutia  a život obce a ďalšie iné.

Veru, bolo sa na čo pozerať, a tak to má byť... Tešíme sa na ďalšie hody :).