Get Adobe Flash player

Fašiang už sa kráti, už sa nenavráti...

Užívateľské hodnotenie: / 5
SlabéDobré 

Sobota 5.2.2016 bola poslednou fašiangovou sobotou a v našej obci, ako už býva zvykom, sme si ju poriadne užili. Postarali sa o to členovia kultúrneho klubu a ďalší nadšenci a občania našej obce. Fašiangový sprievod vyrazil od kultúrneho domu zavčas rána, aby stihol pochodiť celú dedinu a všetkých občanov veselosťou nakaziť. A fašiangári za nadšené veselie i kreatívne tančeky dostali sem-tam po kališteku, aby zdraví boli, šišky i rôzne iné pochutiny tiež ochutnať mohli. Za doprovodu hudobníkov takto celú dedinu prešli a na večerné pochovávanie basy sa chystali. 

Každý rok sa tešíme, čím nás zasa prekvapia, a hľa, prišli zasa s niečím novým - Mrazík. Toľko sledovaná rozprávka ešte z čias minulých bola námetom pre bujarú zábavu v našom kulturáku. Kto by si aspoň nôžkou nepodupkával, známu pesničku nezanôtil, neusmieval sa, keď známe postavy začali po tanečnom parkete tancovať. Bolo veselo, a to i po prečítaní rôznych prehreškov počas minulého roka statých. Ďakujeme a tešíme sa o rok!

Pozrite si 

http://zahorie.sme.sk/c/8133435/fasiang-v-petrovej-vsi-pochovali-basu-plakali-od-smiechu.html

 
 
 
 

 Viac fotografií TU

 

 

 

Iba registrovaní majú povolenie pridávať komentáre