Get Adobe Flash player

Turnaj o "Pohár Česko - Slovenskej futbalovej akadémie mládeže"

Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 


V sobotu, 7.5.2011, sa na našom futbalovom štadióne odohral turnaj prípraviek a predprípraviek o "Pohár Česko - Slovenskej futbalovej akadémie mládeže".


Česko - Slovenská futbalová akadémia mládeže je združenie snažiace sa o zlepšenie podmienok pre výkonnostný rast mladých futbalistov. Myšlienka vzniku futbalovej akadémie sa zrodila v hlavách hráčov, ktorí pôsobili v českej lige a neskôr prešli náročnou futbalovou prípravou v zahraničí. Dokonale poznajú, aká dôležitá a náročná je vo futbalovom i životnom raste práca s deťmi od toho najútlejšieho veku. Česko-Slovenská futbalová akadémia sa širokej verejnosti predstavila v roku 2002 otvorením centrály v Malackách. Táto futbalová akadémia má dať  možnosť  uplatniť sa i deťom z regiónov, kde ich možnosti zužitkovať daný športový talent neboli také veľké, ako je to umožnené ich rovesníkom z veľkých miest. Táto akadémia má svoj výbor, ktorý vedie pán Ján Kubovič.

V Petrovej Vsi sme tak mali možnosť vidieť nádejných malých i troška väčších futbalistov. Videli sme ich nadšenie a elán, sem-tam už i náznaky futbalového umenia, ktoré iste povedú k futbalovej dokonalosti. Hralo sa turnajovým spôsobom, videli sme hrať družstvá zo Slovenska i Čiech - z ČSFA Malacky, FC Zbrojovka Brno, FK Senica, Nordik Brno, FK Rakvice, SK Líšeň, SK Sekule, FC Sparta Brno a ďalšie. Odmenení boli všetci, spoločné foto s maskotom turnaja bude iste peknou spomienkou v zbierke každého malého futbalistu. Peknej akcii sekundovalo krásne slnečné počasie a dokonalá divácka atmosféra. 

Iba registrovaní majú povolenie pridávať komentáre