Get Adobe Flash player

Očami diváka a trénera

Užívateľské hodnotenie: / 10
SlabéDobré 

19.6.2011 VEĽKÉ KOSTOĽANY - PETROVA VES 4:0


12.6.2011  PETROVA VES - PRAŠICE   3:1 (3:0)

Domáci nastúpili s odvahou a vierou vo víťazstvo, lebo len to nás mohlo podržať v 5.lige. Šance však boli na jednej i na druhej strane, hostia  tie svoje šance zahodili, bránu netrafili, až na jednu. Sme radi, že body zostali doma a veríme, že nám to bude stačiť na záchranu.


5.6.2011 HORNÉ OBDOKOVCE - PETROVA VES    1:1 ( 0:0)

Očami trénera:

"Tento zápas mal jednoznačného favorita, na druhej strane lopta je guľatá, a tak sme v kútiku duše mali malý sen, čo by to asi spôsobilo, keby sa nám podaril nejaký husársky kúsok. Cieľ bol neotvárať obranu a pokúšať sa pohroziť z každej možnej situácie. Dá sa povedať, že čo sme si povedali, to sa nám aj podarilo plniť. Dokázali sme odolávať tlaku súpera, nepanikárili sme, snažili sme sa loptu podržať a každý vhodný moment sme sa snažili využiť na protiútok ( v týchto situáciách nám chýbalo viac skúseností - zväčša sa v nich ocitli mladí chlapci). Dúfam, že výsledok nám dodá pozitívnu energiu v boji o záchranu. "


29.5.2011 PETROVA VES - KRAKOVANY 4:0 (0:0)

Konečne poriadna hra a pekný výsledok! Tuším včera študovali zápas Ligy majstrov medzi Barcelonou a Manchestrom United... Také rozohrávanie, pekné prihrávky, útočný futbal, to bolo niečo pre oko domáceho diváka! Prvý polčas domáci tlačili na súperovu bránu, dostávali sa až do jeho šestnástky, žiaľ, nepodarilo sa premeniť ani jednu šancu. Hneď po prestávke mal 100%-nú šancu Morvay, keď dostal prihrávku sprava od Filipa Lánika, ale do prázdnej brány netrafil. Čakali sme ešte asi 15 minút, než to konečne prišlo. Najprv trafil Filip Lánik, potom konečne vystrelil aj Jura Májek, ešte jeden od Filipa a nakoniec naše víťazstvo spečatil Tomáš Schemmer. Štyri góly boli v súperovej bráne a, i keď aj súper mal šance, pri ktorých nám mrzol úsmev na perách, tieto gólové hody potvrdili, že keď tí naši chalani chcú hrať, tak to ide. Už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy.

Očami trénera:

"Naše postavenie v tabuľke nám velilo jednoznačne získať tri body. Prvý polčas nesplnil moje očakávanie. prispôsobili sme sa súperovi, nešli sme od prvej minúty za víťazstvom, aj keď sme mali nejaké šance - pološance. Druhý polčas už bol lepší. Zlepšil sa pohyb, vytvárali sa šance a, čo je dôležité, začali sa aj premieňať a pre nás dôležitý zápas sme dotiahli do víťazného konca. "

22.5.2011 HLOHOVEC - PETROVA VES 2:1 (1:0)

15.5.2011 PETROVA VES - TREBATICE  2:3 (1:1)

Celý zápas sme ťahali za kratší koniec. Dvakrát naši hráči dokázali vyrovnať, raz z nariadenej penalty za ruku súpera v pokutovom území vyrovnal Pochylý Peter na 1:1, druhýkrát po peknej prihrávke sprava od Lánika pred bránu súpera vyrovnal Morvay na 2:2. Keď sme sa už v duchu "radovali" aspoň z remízy, prišla v 92.minúte studená sprcha v podobe gólu do našej brány. Obrana skamenela, súper vystrelil a lopta za bránkovou čiarou sa vyškierala všetkým domácim hráčom a fanúšikom. Tu už nepochybila len obrana, ale všetci hráči na ihrisku, keď nedokázali "zabetónovať" našu bránu pred súperom.

8.5.2011  KÚTY - PETROVA VES  3:1

Tento zápas nemôžem hodnotiť, nevidela som ho. Snáď len to, že výsledok nepotešil.

Očami trénera:

"Na stretnutie do Kútov sme vycestovali v dosť pozmenenej zostave a tomu zodpovedal náš výkon. Bohužiaľ, stále sa dopúšťame vážnych taktických chýb. Problém máme s tesným bránením a po takýchto chybách vždy inkasujeme gól. Smerom dopredu sme ustráchaní, je tam slabá podpora hráčov z druhého sledu. Bez tréningov sa hrať nedá!!"

1.5.2011 PETROVA VES - JACOVCE 1:1 (0:1)

Na zápas sme sa išli pozrieť s vierou, že tri body zostanú doma. Jacovce pod nami, u nich sme na jeseň remizovali, dobrý základ. Horšie to bolo s kádrom mužstva, hlasy zo zákulisia hovorili o vysokej chorobnosti. Nuž, prišli sme a čakali, čo bude. Na trávu vybehlo mužstvo, ktoré by relatívne mohlo uhrať dobrý výsledok. V základnej zostave chýbal Májek, ktorý dostal minulú nedeľu červenú kartu, a tiež Schemmer, ktorý bol zranený. Tým sa aj zostava troška pomenila smerom k starému postaveniu, na post stopéra sa znova vrátil Jaro Juriga, do zálohy Martin Matula st. a v útoku bol mladý Filip Lánik. Domáci sa snažili a určite aj chceli, ale hostia lepšie prenikali do našej šestnástky, najmä po pravej strane,  a častejšie strieľali. Prvý gól stretnutia padol do našej bránky, druhý zasa do súperovej. Zápas sa skončil remízou, tak isto ako u súpera. Málo, ale vďaka i za to.

Očami trénera:

"Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento zápas. Šaštín, Smolenice, Jacovce - súperi v tabuľke nám najbližší, získali sme s nimi len jeden bod, a to je málo. V tomto zápase nebol úsek, s ktorým by sme mohli byť spokojní. Takto sa nehrá o záchranu a my o záchranu hráme. Jediným pozitívom je Morvayova strelecká fazóna."

24.4.2011 SMOLENICE - PETROVA VES 2:1 (0:0)

Smolenice mali do nášho vzájomného zápasu rovnako bodov ako my, len horšie skóre, a teda v tabuľke boli pod nami. To dávalo akú-takú nádej, žeby sa tam mohol uhrať dobrý výsledok. Hralo sa však nemastno-neslano, avšak od 58.minúty, keď dali naši aj gól a viedli, to bolo celkom radostné. Radosť netrvala dlho, domáci dali v priebehu piatich minút dva góly a bolo po víťazstve. Znova chyba obrany, znova nevyužité šance smerom k súperovej bráne. Škoda. Takto sme klesli v tabuľke o miesto nižšie a musíme bojovať ďalej.

Očami trénera:

"Do Smoleníc sme išli s tým, že musíme priviezť aspoň jeden bod. Rozostavanie hráčov na ihrisku malo za cieľ zhustiť priestor pred našou bránou a zamedziť súperovi vytváraniu šancí a ,naopak, čakať na vhodný moment udrieť. Postupom času sa začal prejavovať kondičný deficit a taktická nedôslednosť mužstva. Súper začal získavať priestor, z čoho vyplynuli dva inkasované góly. Na zvrátenie výsledku už chlapci nemali dosť fyzických ani psychických síl."

17.4.2011 PETROVA VES - RADOŠINA  3:2 (3:0)

Po blamáži v Šaštíne sme očakávali zlepšenie výkonu. Už pri prvom prieniku Schemmera do šestnástky súpera bol tento sfaulovaný a rozhodca nariadil pokutový kop. Pochylý Peter ho premenil dosť kuriózne, keď sa strela najprv odrazila od tyče, potom do brankára a až pri pokuse brankára loptu chytiť konečne išla tam,kde mala byť - za bránkovú čiaru. V prvej minúte sme teda viedli 1:0, čo bolo veľmi potešujúce. Domáci hrali v prvom polčase celkom pohľadný útočný futbal, čo sa divákom páčilo, najmä keď v 25. a 35.minúte pridal dva góly Peter Morvay. Vynahradil si tak absenciu v minulých zápasoch a presvedčil, že ešte je platným hráčom Petrovej Vsi. Pri prvom góle dostal peknú prihrávku pred bránku súpera do uličky od F.Lánika, v druhom prípade vystrelil z výhodnej pozície. V 35.minúte sme tak vyhrávali 3:0 a zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže jedno príslovie hovorí, že "..kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie" a dnes sa to takmer vyplnilo. V druhom polčase tréner Petrovej Vsi postupne prestriedal domáce mužstvo, nasadil mladých hráčov z radov dorastencov a v závere zápasu sme sa báli o výsledok. Hra postupne začala stagnovať, naša ofenzíva prestala hrať, prestalo sa behať a strieľať, a tak prišiel trest. Desať minút pred koncom sme dostali v priebehu dvoch-troch minút dva góly, hostia dostali "krídla" a až pri záverečnom hvizde rozhodcu sme si vydýchli. Tri body zostali doma. Konečne.

Očami trénera:

"Do stretnutia sme nastupovali s  menšími obavami, vzhľadom k absencii niektorých hráčov. O to viac som bol prekvapený z vývoja zápasu, najmä v prvom polčase. V druhom polčase nám začali ubúdať sily, iniciatívu prebral súper, začala sa prejavovať nižšia kvalita na niektorých postoch, čoho vyústením boli dva inkasované góly. Tri body však zostali doma."

10.4.2011  ŠAŠTÍN - PETROVA VES   3:1 (3:0)

V susednom Šaštíne na tribúne početná skupina petrovoveských fanúšikov očakávala dobrý výsledok. "Nabudení" ziskom štyroch bodov v posledných dvoch zápasoch prišli, aby videli ďalší úspech. Presila na tribúne neznamenala však presilu na ihrisku. Hralo sa vo veternom počasí, petrovoveskí hráči v prvom polčase proti vetru. "Sprcha" prišla veľmi skoro, už v piatej minúte sme dostali prvý gól, o sedem minút neskôr gól druhý. Nestačili sme sa ani "rozkukať" a v 12.minúte sme prehrávali 2:0. Boli to góly rýchle, verili sme však, že sa to otočí a nakloníme si šťastenu na svoju stranu. To sa však nestalo a i napriek úsiliu petrovoveských hráčov inkasovali v 38.minúte tretíkrát. Súper sa dosť ľahko dostával do našej šestnástky a strieľal. Náš brankár Lánik sa vyznamenal, keď minimálne tri šance na skórovanie zo strany súpera vychytal. Opačne to také jednoznačné nebolo. Náš útok bol akoby bezzubý, dostať sa na dostrel k súperovej bráne bol tvrdý oriešok. A keď sa tam útočníci dostali, nepodarilo sa im vystreliť tak, aby z toho niečo bolo. Veľkú šancu mal Schemmer, do prázdnej brány však netrafil. V 70.minúte sa podarilo našim hráčom znížiť skóre, ale to bolo všetko. Góly sme dostali prakticky po chybách našej obrany a naši útočníci neprodukovali to, na čo tam boli - góly do súperovej brány.

Petrovoveský fanúšik v Šaštíne uspokojený nebol, nezostáva nám nič iné, len čakať do ďalšej nedele a veriť, že Petrovej Vsi pribudnú ďalšie bodíky v stretnutí s Radošinou.

Očami trénera:

"Do Šaštína sme odchádzali s tým, že musíme urobiť všetko pre to, aby sme odtiaľ neodchádzali s prázdnymi rukami. Bohužiaľ, skutočnosť bola iná. Všetky tri góly v našej sieti pripisujem silnej nekoncentrovanosti našich hráčov. Boli to zbytočné a lacné góly. Niektorým našim hráčom chýbalo srdce. S takýmto výkonom sme so ziskom bodov nemohli počítať..."


3.4.2011   PETROVA VES - HOLÍČ  0:0  (0:0)

Nádherná, takmer letná nedeľa prilákala na štadión dosť divákov. Zápas bol vcelku vyrovnaný, obidve mužstvá mali šance skórovať. V poslednej desaťminútovke málinko hostia pritlačili, ba v závere mali dve vyložené tutovky, tie však brankár Lánik zmaril. Jednu loptu smerujúcu do brány vykopol z bránkovej čiary Peter Pochylý. Domácim hráčom patrí za výkon pochvala, pretože sa snažili a podali okulahodiaci výkon. Mali tiež vyslovené tutovky, tie však neboli efektívne zakončené. Slabý výkon podal rozhodca, ktorý domácich poškodil, keď nevidel dve ruky hráčov hostí na strategicky výhodných miestach. Doma zostal len jeden bod, vďaka i za ten.

O týždeň ideme do Šaštína, zisk jedného bodu by potešil.

Očami trénera:

"V stretnutí mal častejšie loptu na svojich kopačkách súper. Naším zámerom bolo čo najmenej otvárať priestor pre hosťujúcich hráčov. Súper hrozil hlavne z rýchlych protiútokov, z ktorých, našťastie, vďaka obetavosti našich hráčov nič nevyťažil. Chcel by som vyzdvihnúť prístup chlapcov k tomuto zápasu."


27.3.2011  BORSKÝ MIKULÁŠ  -  PETROVA VES   2:3 (1:2)

Nemožné sa stalo možným.... Tí, ktorí vycestovali spolu s našimi futbalistami na "Búre", boli odmenení - oslavovali zisk troch bodov. Slovami petrovoveského fanúšika: "...bol to pekný zápas. Vyhrali sme 3:2, ale mohli sme dať ešte dva...ale aj oni mohli dať štyri.." Sme radi, že sa konečne podarilo našim futbalistom získať potrebné tri body a tešíme sa sa na budúcu nedeľu, keď na našom ihrisku privítame mužstvo z Holíča. Gratulujeme!!!

Očami trénera:

"Na tento derby zápas sme vycestovali s tým, že nesmieme odísť z Borského Mikuláša naprázdno. Podľa postavenia súpera v tabuľke a jeho schopností sme vedeli, že to bude súper inej kvality ako naši súperi v prvých jarných kolách. Od prvých minút sa to aj potvrdilo, dostávali sme sa viacej do hry, vypracovávali sme si šance. V závere súper vsadil všetko na útok, čo sa nám podarilo ustáť. Šance boli na obidvoch stranách, no myslím si, že víťazstvo sme si zaslúžili. Nedostatky v zápase sme si s chlapcami vysvetlili a dúfam, že sa nám ich podarí odstrániť."


20.3.2011   PETROVA VES  -  KRIŽOVANY     0:1  (0:0)

"Zmrznutého" domáceho diváka veru výkon domácich nezohrial. Mužstvo vybehlo na trávnik zasa v troška inej zostave, tentokrát sa z tých "starších" hercovníkov do základnej zostavy dostali Jaroslav Juriga, Martin Matula st., Juraj Májek a brankár Jozef Lánik. Ohlasy z kabín pred zápasom zneli optimisticky, tak sme boli zvedaví. Mužstvá začali celkom dobre, boli akcie na jednu i na druhú stranu, lenže domácim sa akosi nedarilo vystreliť na bránku súpera. Kým na domácu bránku súper strelil trikrát, domáci horko-ťažko jedenkrát, aj to slabo, vedľa alebo do rúk brankára. Bolo vidno snahu, ale bolo to bezzubé - nepomáhalo ani prestriedanie, ani zmena postavenia niektorých hráčov. Nebola nahrávka, nemal kto potiahnuť, nebola poriadna strela...a keby nebolo výborných zásahov domáceho brankára, bola by prehra oveľa vyššia. Čakali sme veru viac.

Na budúci týždeň nás čaká zápas na "Búroch", tam to bude zasa divoké...no a potom doma s Holíčom, tak dúfajme, že bude teplejšie nielen na tribúnach, ale aj na ihrisku.

Očami trénera:

"Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, čo sa aj potvrdilo od úvodných minút zápasu. Vedeli sme, že keď chceme bodovať, musíme sa vyhnúť inkasovaniu gólu, čo sa nám, bohužiaľ, nepodarilo a vzhľadom k tomu, ako sme "nebezpeční" smerom dopredu, zápas dopadol tak,ako dopadol. Chlapci bojovali, ale aj súper a tentoraz to na body nestačilo."


13.3.2011    PETROVA VES   -   MORAVSKÝ SV. JÁN    0:0

Všetci v hľadisku sme boli zvedaví, čo nového nás po zimnej príprave čaká. Informácie v Petrovoveskom góle nám hovorili, že z mužstva odišli dvaja hráči - bratia Krchňaví z Pop.Močidlian (ukončenie hosťovania) a posilnili ho Tomáš Schemmer(rodák z Petrovej Vsi, prestúpil z Brezovej pod Bradlom) a Martin Krempa ( prestúpil z Unína).

Na trávnik vybehlo pomerne omladené mužstvo, čo v nás vyvolalo mierne obavy. Spomedzi "starších" hercovníkov sa do základnej zostavy dostali len Peter Pochylý st., Martin Matula st., Juraj Májek a petrovoveskú svätyňu strážiaci Jozef Lánik st. Zápas prebiehal vo vlažnom tempe, naši hráči boli nepresní, za loptou len behali, poriadne si ju spracovať sa im nedarilo. Nevedeli vystreliť na súperovu bránu, jedna jediná šanca prišla nečakane, žiaľ, pred bránou nebol nik z domácich, kto by ju do nej "doťukol". Zato súper mal dve vyslovené tutovky, v prvom prípade nám pomohla "tyčka" brány, v druhom prípade vynikajúci zákrok nášho brankára.

Súper bol behavejší, presnejšie si prihrával, viac strieľal, k nášmu šťastiu nepresne. I keď naši v poslednej 20-minútovke prestriedali a troška pritlačili, nestačilo to na strelenie gólu. Čakali sme výhru, po výkone našich futbalistov sa tešíme i remíze.

Dúfajme, že sa družstvo viac zohrá a v nedeľu 20.3.2011 s mužstvom z Križovian poteší divákovo futbalové srdce.

 

Iba registrovaní majú povolenie pridávať komentáre